Szukasz: PMIR10
Cyfrowy manometr panelowy przeznaczony jest do montażu panelowego. Jest szczególnie odpowiedni do stosowania w przemyśle, energetyce, technice oprzyrządowania i sterowania, technice medycznej i do pomiarów laboratoryjnych. To urządzenie produkowane jest w dwóch wariantach:
1. z wewnętrznym czujnikiem ciśnienia - ta konstrukcja jest tańsza, nadaje się do montażu bezpośrednio w urządzeniu. Medium ciśnieniowe podawane jest wężem bezpośrednio do urządzenia. Urządzenie to umożliwia pomiar względnego nadciśnienia i podciśnienia dla zakresów wyższych niż 1 kPa w gazowych i ciekłych nieagresywnych mediach. Pomiar niższych ciśnień, a także pomiar różnic w całym zakresie i ciśnienia bezwzględnego możliwy jest tylko w gazach nieagresywnych. Do podłączenia ciśnienia służy metalowy dyfuzor na tylnym panelu o średnicy 5 mm z możliwością podłączenia na szybkozłączkę.
2. z zewnętrznym czujnikiem ciśnienia - w tym przypadku można podłączyć dowolny czujnik ze standardowym wyjściem. Czujnik znajduje się w punkcie pomiarowym i jest połączony kablem z wyświetlaczem. Urządzenie zawiera również zasilacz do czujnika zewnętrznego.
Miernik jest wbudowany w standardową skrzynkę plastikową formatu europejskiego wykonaną z niepalnego materiału Noryl. Urządzenia mogą być również dostarczone w tzw. wersji stołowej wbudowanej w aluminiową skrzynkę wraz z odpowiednią pokrywą. Zmierzone ciśnienie jest wyświetlane na 3,5-cyfrowym wyświetlaczu
w dowolnych jednostkach. Kolor wyświetlacza to czerwony lub zielony, wysokość cyfr 13mm. Urządzenie nadpisuje wyświetlacz po wykonaniu kilku pomiarów i wykonaniu korekt programowych ok. 5 razy na sekundę. Dodatnia wartość odpowiada nadciśnieniu, ujemna wartość podciśnieniu.
Wariant podstawowy umożliwia również kalibrację programową, korektę offsetu, zmianę formatu wyświetlanych danych, ustawienie i wskazanie wartości granicznych, ustawienie filtrów cyfrowych, ustawienie jasności wyświetlacza. Urządzenie można uzupełnić na zamówienie:
• dwa programowalne komparatory z wyjściem przekaźnikowym mocy
• port komunikacji szeregowej RS 232, odp. RS 485 lub konwerter cyfrowo-analogowy
Funkcje te są sterowane za pomocą pięciu przycisków na panelu przednim urządzenia lub również poprzez łącze komunikacji szeregowej (jeśli urządzenie jest w nią wyposażone). Z powodu przypadkowych naciśnięć przycisków lub nieprofesjonalnej interwencji ta część programu jest dostępna tylko po podaniu hasła, patrz szczegółowe instrukcje obsługi.
W podstawowej wersji miernik zasilany jest napięciem sieciowym AC 230V / 50Hz, na życzenie mierniki te mogą posiadać inne źródła zasilania. Ochronę zapewnia bezpiecznik wewnątrz urządzenia.
Po uzgodnieniu istnieje możliwość zasilania urządzeń z większą liczbą miejsc wyświetlanych na ekranie, z większą liczbą wejść pomiarowych, z większą liczbą przekaźników wyjściowych.