Szukasz: DZN4H
Moduł wyświetlacza z serii DZ jest przeznaczony do cyfrowego wyświetlania wielkości analogowej, która jest zwykle przesyłana za pomocą napięcia lub prądu elektrycznego. Może być stosowany głównie w miejscach, w których nie jest potrzebny wymagający system pomiarowo-kontrolny lub pożądane jest uzupełnienie tego układu o prosty lokalny wyświetlacz. To w takich przypadkach stosowany jest wysoki stopień ochrony urządzenia - IP65, co pozwala na użytkowanie nawet w niekorzystnych warunkach instalacji przemysłowych, kotłów itp. Do wyświetlacza można podłączyć wszystkie czujniki, które przetwarzają mierzoną wielkość na prąd analogowy lub napięciowy sygnał wyjściowy. Dane można skalibrować w dowolnych jednostkach. Oczywiście możliwy jest również pomiar samego prądu elektrycznego lub napięcia w odpowiednim zakresie.
Urządzenie jest zabudowane w małej plastikowej skrzynce wykonanej z poliwęglanu, którą można zamontować na panelu. Zmierzone dane są wyświetlane na 3,5-cyfrowym wyświetlaczu LCD o wysokości cyfr 14 mm. Okienko wyświetlacza wykonane jest z pleksi.
Pod względem podłączenia do obwodu pomiarowego następujące wyświetlacze wykonywane są w dwóch wersjach:
• ze złączem typu DIN 43650 - C z dławikiem w rozmiarze PG7, co pozwala na użycie kabla o maksymalnej średnicy
6,5 mm. Złącze jest uszczelnione i zabezpieczone śrubą.
• z dwoma dławikami kablowymi o rozmiarze PG7. Ta wersja może być używana jako „przejście” dla kabla łączącego czujnik z układem sterowania. Przewody są podłączone do zacisku wewnątrz obudowy.
Elektronika jest wykonana w technologii montażu powierzchniowego.
Sygnałem wejściowym może być prąd lub napięcie. Pierwsza w wersji dwuprzewodowej 4 ÷ 20mA lub trójprzewodowej 0 ÷ 20mA, druga o zakresie 0 ÷ 10V. Inne wartości można ustawić po uzgodnieniu, szczególnie dla wyjść napięciowych. Konstrukcja dwuprzewodowa jest zasilana bezpośrednio z pętli, a minimalny spadek napięcia wynosi 8 V. Wejścia prądowe są zabezpieczone przed przeciążeniem wewnętrznym bezpiecznikiem rurkowym. Do zasilania wersji trójprzewodowych można zastosować napięcie stałe z zakresu 12 ÷ 36V. Zmiana napięcia zasilania w tym zakresie nie ma praktycznego wpływu na dokładność pomiaru. Urządzenie jest fabrycznie skalibrowane do wymaganego zakresu wejściowego i odpowiedniego zakresu wyświetlania. Precyzyjną regulację (ok. ± 1%) punktów końcowych charakterystyki konwersji można przeprowadzić za pomocą trymerów, które są dostępne po odkręceniu osłony czujnika. Trymer do ustawiania początku zakresu zaznaczony jest na czerwono.