Szukasz: KTN 248H
Moduł ciśnieniowy serii KTN umożliwia pomiar różnicy ciśnień, ale nie przy wysokim ciśnieniu statycznym. Gdy podłączony jest tylko jeden z wlotów ciśnieniowych, można również zmierzyć względne nadciśnienie lub podciśnienie w stosunku do otaczającej atmosfery. Moduły te mogą być również dostarczone na specjalne zamówienie w wersji do pomiaru ciśnienia bezwzględnego.
Za pomocą tych modułów można mierzyć nawet bardzo małe różnice ciśnień, co predestynuje je do zastosowania w zakresie sterowania wentylacją i klimatyzacją, sterowania procesami spalania, monitoringu warunków pracy w laboratoriach, pomieszczeniach czystych itp. Mierzonym medium może być tylko nieagresywny gaz.
Ciśnienie doprowadzane jest do dyfuzorów z niklowanego mosiądzu za pomocą węży z tworzywa sztucznego o średnicy wewnętrznej 5 mm. Te dyfuzory nie służą do mechanicznego mocowania modułu. Mierzone medium ma bezpośredni kontakt z silikonową membraną pomiarową. Oprócz powyższych materiałów, medium to styka się z tworzywem polieteroimidowym i uszczelką fluorosilikonową.
Moduł przeznaczony jest przede wszystkim do budowy urządzeń. Dostarczany jest w postaci dopasowanej płytki do przylutowania do płyty głównej użytkownika za pomocą złoconych pinów, które służą również jako połączenie elektryczne. Sama płyta jest lakierowana, ale poza tym nie ma pokrycia elektrycznego ani mechanicznego i zakłada się ochronę konstrukcji końcowego urządzenia.
Ciśnienie tego typu modułu mierzone jest za pomocą czujnika z membraną silikonową, zasada pomiaru jest piezoelektryczna. Dzięki temu moduł osiąga wysoką przeciążalność, jest odporny na wibracje i może pracować w dowolnej pozycji. W przypadku niektórych zastosowań bezsprzeczną zaletą jest możliwość pomiaru zarówno podciśnienia, jak i nadciśnienia za pomocą jednego modułu. Elektronika jest wykonana w technologii montażu powierzchniowego.
Sygnał elektryczny z czujnika ciśnienia jest wzmacniany, kompensowany, kalibrowany i konwertowany na napięcie wyjściowe. Standardowy zakres wyjściowy to 0 ÷ 10 V. Po uzgodnieniu istnieje możliwość ustawienia innego zakresu napięć wyjściowych lub wykonania modułów o wyjściu prądowym 4-20mA lub 0-20mA. Moduły mogą być zasilane ze źródła napięcia stałego z zakresu 12-36V bez wpływu na dokładność pomiaru. Zakres pomiarowy jest mocno skalibrowany, precyzyjną regulację (ok. 3%) punktów końcowych charakterystyki konwersji można przeprowadzić za pomocą wieloobrotowych trymerów. Trymer do ustawiania początku (zero) jest oznaczony Uo, trymer do ustawiania zakresu jest oznaczony FS. W module dostępne są również sprzęgła zwarciowe do doboru stałej czasowej tłumienia.
Zalecamy stosowanie znormalizowanych zakresów ciśnień, ale po uzgodnieniu możliwe jest ustawienie dowolnego zakresu w zakresie wymienionych ciśnień i wylotów, w tym symetryczne i asymetryczne kombinacje podciśnienia i nadciśnienia.