Szukasz: SDH2BD
To urządzenie jest używane głównie do przetwarzania analogowych sygnałów elektrycznych z różnych czujników. Sygnał elektryczny - prądowy lub napięciowy - jest przetwarzany na postać cyfrową i następnie można go wyświetlić na wyświetlaczu LCD, porównać cyfrowo z zadanym poziomem i przełączyć styk przekaźnika na wyjście lub wyjście typu otwarty kolektor. Cyfrową wartość można również odczytać za pośrednictwem interfejsu komunikacyjnego RS232, RS485 lub USB. W zależności od wymagań urządzenie może pełnić tylko jedną z powyższych funkcji lub kombinację dwóch lub trzech funkcji dodatkowych. Urządzenia te znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany wymagający system pomiarowo-sterujący lub duży system pomiarowy wymaga uzupełnienia o lokalny wyświetlacz lub sygnalizację lub dane mogą być przesłane do centralnego komputera w postaci cyfrowej. Szczególnie w przypadku intensywnego użytkowania obowiązuje wysoki stopień ochrony IP65 i szeroki zakres temperatur.
Wszystkie elementy są umieszczone w solidnej obudowie ze stopu aluminium, co gwarantuje urządzeniu dobrą odporność mechaniczną i elektryczną. Wziernik wykonany jest z poliwęglanu. Puszka mocowana jest dwoma otworami na śruby, które są dostępne po odsłonięciu wieka i znajdują się poza uszczelnioną przestrzenią wewnętrzną. Do podłączenia elektrycznego służy wewnętrzna listwa zaciskowa na kabel z metalową tulejką PG-9. Zastosowanie zamkniętego, zamkniętego złącza miniaturowego typu DIN 43650 - C z dławikiem kablowym PG7 jest ograniczone do przypadków podłączenia maks. 3 przewodów.
Elektronika jest wykonana techniką montażu powierzchniowego, a dla zwiększenia rezystancji płytki są pokrywane warstwą nawierzchniową. Wejściowy sygnał elektryczny jest konwertowany na format cyfrowy przez 16-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy. Przyrząd jest kalibrowany przy
użyciu dwuwymiarowego przybliżenia wielomianu trzeciego rzędu. Typ analogowego wejścia elektrycznego należy określić w zamówieniu i nie można go później zmienić. Format wyświetlania, stałe konwersji i wszystkie inne parametry są ustawiane przez oprogramowanie przy użyciu programu konfiguracyjnego, który działa na komputerze PC z systemem operacyjnym Windows. Jeśli urządzenie nie jest wyposażone w interfejs komunikacji szeregowej, należy zastosować specjalny adapter, który podłącza się do portu USB komputera. 4-cyfrowy wyświetlacz LCD może być podświetlany białymi diodami LED na urządzeniach, które nie są zasilane bezpośrednio z pętli prądowej. Podświetlenie jest włączane przez zworkę na płytce lub programowo. Czujniki mogą być również wyposażone w moduł przełączający, na którym znajduje się przekaźnik z jednym stykiem i 2 niezależnymi wyjściami typu otwarty kolektor z tranzystorem NPN ze wskazaniem przełączenia czerwonymi diodami LED, natomiast parametry przełączania są ponownie regulowane tylko programowo. Kolejnym opcjonalnym rozszerzeniem jest pamięć flash, w której zmierzone wartości z wybranego okresu czasu mogą być przechowywane, a następnie odczytywane poprzez interfejs szeregowy.
Urządzenia zasilane są ze źródła napięcia stałego, które może wahać się od bardzo szerokiego zakresu od 5 do 36V. Zmiana napięcia zasilania w tym zakresie nie ma praktycznego wpływu na dokładność pomiaru. Urządzenia są zabezpieczone przed odwróceniem polaryzacji za pomocą diody szeregowej.
Wersja dwuprzewodowa 4−20mA może być zasilana bezpośrednio z pętli pomiarowej ze spadkiem na urządzeniu maks. 5V i w zakresie dopuszczalnych napięć zasilania jest zabezpieczona przed przeciążeniem elektronicznym ogranicznikiem prądu. Jednak konstrukcja ta ogranicza się do funkcji wyświetlacza LCD bez podświetlenia i dodatkowych wyjść.